V Jihočeském kraji zemřel po chřipce 13. člověk

V českobudějovické nemocnici zemřela v úterý večer starší žena, která onemocněla chřipkou. Ve stejném nemocničním zařízení zaznamenali v rozmezí posledních tří dnů třetí oběť. V Jihočeském kraji letos na následky komplikací způsobených chřipkou zemřelo už 13 lidí, řekl ČTK mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek. 

Žena, která zemřela v úterý, trpěla stejně jako ostatní oběti jiným vážným chronickým onemocněním. "A k tomu se přidala ještě chřipka s těžkým průběhem," uvedl Dušek. Podle jeho informace bylo ženě přes 70 let. 

V českobudějovické nemocnici letos zemřelo deset pacientů s chřipkou. Další tři nepřežili vážný průběh onemocnění v nemocnici v Táboře. 
    
V regionu už třetí týden pokračuje epidemie respiračních onemocnění, podle posledních statistik se jejich počty snižují. V kraji je nyní 1757 případů na 100.000 obyvatel, uvedli v pátek hygienici. V českobudějovické nemocnici a v dalších pěti zdravotnických zařízeních jsou už několik týdnů zakázané návštěvy. Kvůli riziku přenosu virových onemocnění a chřipky veřejnost nesmí také do mnoha domovů pro seniory v Jihočeském kraji. 
 
zdroj: ČTK