V případu vloupání a přestřelky u Halámek byl zadržen další muž

Třetího muže podezřelého z účasti na čtvrtečním vloupání do obchodu u hraničního přechodu Halámky na Jindřichohradecku zatkla policie o víkendu v Brně. ČTK to včera řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner s tím, že rakouští kolegové zadrželi jen jednoho z podezřelých lupičů.

"Všichni tři jsou ve vazbě. O víkendu jsme si převzali jednoho ze zlodějů, kterého zadrželi policisté v Rakousku," uvedl Matzner. Upřesnil tak informaci z Rakouska, která tvrdila, že třetího podezřelého zadrželi policisté v obci Litschau.

Pětatřicetiletý muž zadržený v Brně se podle Matznera se svými dvěma komplici účastnil čtvrtečního incidentu, při němž byli při přestřelce zraněni dva policisté a jeden ze zlodějů. Všichni zadržení jsou obviněni z pokusu o vraždu, krádeže a poškození cizí věci. Hrozí jim za to až výjimečný trest.

"Informace o třetím podezřelém jsme získali při pátečním výslechu jednoho ze dvou zadržených mužů," řekl Matzner. I třetí zadržený je Čech. Matzner uvedl, že při přestřelce pětatřicetiletý muž zůstal schovaný v obchodě a později se mu z něj podařilo uprchnout. Pak se skrýval v Brně.

Incident se stal ve čtvrtek 1. března v časných ranních hodinách. U obchodu v Halámkách policisté překvapili dva lupiče, kteří prodejnu vykrádali. Zloději se podle policie snažili z obchodu ukrást především cigarety. Na místo přijeli dvěma vozy bez registračních značek a vzhledem k tomu, jak byli na akci připraveni, policisté od samého začátku nevylučovali, že by mohli mít poblíž další komplice.

Policie překvapila dvojici mužů maskovaných kuklami ve chvíli, kdy nakládali ukradené zboží do aut. Na výzvy policistů, aby zůstali stát, ale nereagovali. Při výzvě prý jeden z podezřelých zaútočil na policistu nejprve sekerou, kterou měl ve voze, a následně se začalo i střílet. Policisté pak použili služební zbraň. Jeden z údajných zlodějů utekl do lesa, druhého zadržel jeden z policistů. Po uprchlém muži čeští policisté ihned vyhlásili pátrání a rakouští kolegové jej následně v Rakousku zadrželi.

zdroj: ČTK