V Trhových Svinech na Svinenském potoce platí bdělost

Na Svinenském potoce v Trhových Svinech na Českobudějovicku platí první stupeň povodňové aktivity vyžadující bdělost. Podle meteorologa Gustava Sysla z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích se hladina v potoce rychle zvýšila kolem 15:00 kvůli odpolední intenzivní lokální přeháňce, ale kolem 17:00 už začala opadávat. Jinde v Jihočeském kraji podle něj žádné problémy se zvýšenými hladinami nehrozí. 

"Půda je po posledních deštivých dnech nasáklá vodou a hladiny zejména malých vodních toků se rychle zvednou a stejně rychle pak opadnou," řekl Sysel. Pro jižní Čechy už meteorologové výstrahu před záplavami zrušili. Pohotovost platí jen v Jihomoravském kraji a na Vysočině, bdělost v Pardubickém kraji. 
    
Na jihu Čech bude podle předpovědi v noci zataženo až oblačno, zpočátku místy přeháňky, postupně jen ojediněle. K ránu se místy objeví mlhy. V pondělí ráno a dopoledne má být zataženo s nízkou oblačností. Postupně bude většinou oblačno, ojediněle se vyskytnou přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 až 21 stupňů Celsia. 
 
zdroj: ČTK