Vlakové spoje na jihu Čech posílí, některé zruší

Na jihu Čech budou od 10. června zavedeny nové vlaky a posílena vlaková spojení, dojde ale i ke zrušení či omezení některých spojů. Změny v regionální dopravě vyplynuly z žádostí obcí a cestujících a také ze zkušebního provozu vlaků v březnu. Změny připravila spolu s Českými drahami krajská společnost pro koordinaci dopravy JIKORD. ČTK to dnes sdělila Kateřina Bíro z oddělení informací krajského úřadu.  

Nová vlaková spojení budou zavedena v úsecích České Budějovice - Čimelice, České Budějovice - Dívčice a České Budějovice - Vyšší Brod klášter. Změny nastanou kvůli zajištění přestupních návazností mezi vlakem a autobusem na novém přestupním terminálu do Bavorska v Novém Údolí a v rozšíření turistického provozu v tomto koutě Šumavy. Mimo jiné bude zaveden nový osobní vlak v sobotu a neděli mezi 30. červnem až 2. zářím v úseku Černý Kříž - Nové Údolí jako přípoj od Volar.

Železniční doprava bude mimořádně posílena také v souvislosti s konáním mistrovství Evropy mužů a žen v raftingu v Lipně nad Vltavou od 29. srpna do 2. září. Denně bude zaveden spěšný vlak ME RAFTING v úseku České Budějovice - Lipno nad Vltavou. Posílena tam bude doprava i v úseku Vyšší Brod klášter - Lipno nad Vltavou.
 
Budou zrušeny vlaky s velmi nízkou frekvencí cestujících, a to v úseku Jindřichův Hradec - Popelín. Změny se budou týkat také trati Kostelec u Jihlavy - Slavonice. Menší změny, zejména vedoucí ke zlepšení přípojových návazností a podle požadavků obcí, budou uskutečněny i na některých dalších tratích. Žádné se však netýkají dálkové dopravy ani frekventovaných spojů regionální dopravy.
 
zdroj: ČTK