Vraťte se do minulosti a nasajte atmosféru 80. let při Hradozámecké noci na zámku Loučeň

Rodiče, vzpomínáte si na „céčka“, Spartakiádu, Trabanty, Pana Vajíčka, Igráčky nebo Nedělní chvilku poezie? A mrzí vás, že vaše děti už absolutně netuší o co jde? Vezměte je na cestu zpět v čase. V sobotu 30. srpna se na zámku Loučeň uskuteční Hradozámecká noc v retro stylu 80. let. Můžete tak zavzpomínat na období dětství a mládí „husákových dětí“. Připraveny budou retro prohlídky s vedoucím školícího střediska soudruhem Vonáskem a jeho pravou rukou, soudružkou uklízečkou Kudlákovou. Všichni návštěvníci se mohou těšit na tématické soutěže, sraz trabantů, nebo „Poupata“ v originální choreografii z roku 1985. Pro „dospěláky“, kteří dorazí v pionýrském nebo svazáckém oblečení či alespoň s odznakem brigády socialistické práce, bude čekat pivo za 1,70 Kčs.

„Jsme rádi, že můžeme na zámku Loučeň našim dětem, ale i nám samotným připomenout minulost, která zásadně ovlivnila naše životy,“ říká Ing. Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Na Hradozámecké noci v retro stylu 80. let se mohou návštěvníci těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět Spartakiáda, diskotéka s hudebními peckami 80. let, lampiónový průvod, promítání filmů z 80. let na zeď kostela po setmění nebo retro prohlídky zámku. Ty budou probíhat od večera až do časného rána. Pro všechny je připraven zámecký hotel nebo vyhrazené místo v zámeckém parku, které se promění na stanové městečko. V rámci vstupného budou moci zájemci v zámeckém parku i přenocovat ve stanech,“ dodává Kateřina Šrámková.  
 
Poslední víkend letních prázdnin se pro školáky stane závěrem letního volna před návratem do školních lavic. Mají tak možnost se s předstihem a zábavnou formou přiučit něco o historii, která byla na čas pro jejich rodiče přítomností. Dozvědí se mimo jiné, jak se tehdy lidé oblékali, které známé osobnosti se v 80. letech narodily, jaká hudba se poslouchala a jaké filmy a seriály běžely v televizi. 
 
Jak již název akce napovídá, Hradozámecká noc potrvá po celou noc. Program a první retro prohlídka započne v 17:00 hodin. Noční výletníci se mohou exkurzí účastnit až do 5. hodiny ranní. Speciální retro prohlídky, na které se doporučuje rezervace předem, budou probíhat každou půlhodinu. 
 
Při loňském ročníku Hradozámecké noci byl zámek Loučeň nejnavštěvovanější památkou. Akce se zúčastnilo přes 2 000 návštěvníků. Společně s Karlštejnem je zámek Loučeň i letos, otevřený po celou noc NONSTOP.
 
Více informací včetně podrobného programu na www.zamekloucen.cz