Výstava exotických květin a zvířat

Zveme vás na tradiční výstavu orchidejí, exotických rostlin a zvířat, která se bude konat v termínu 10. – 19. března 2023. Otevřeno bude každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělí 13. března.

Každý 500. návštěvník výstavy obdrží jako dárek orchidej zdarma a každý 1000. návštěvník získá orchidej a balíček s pěstitelskými potřebami od ASB Grünland! Rostliny si na výstavě můžete i zakoupit.

Výstava návštěvníka zaujme nejenom vůní stovek květů, ale i svou pestrou paletou barev. K vidění budou živé orchideje, bromélie a tillandsie, dále rostliny sušších biotopů (kaktusy a sukulenty) nebo masožravé rostliny Markéty Aubrechtové. Flóra bude doplněna ukázkou drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou a plazy z Krokodýlí ZOO Protivín. V přilehlé chodbě si návštěvníci mohou prohlédnout motýly ze sbírek Jihočeského muzea nebo fotografie orchidejí od Olgy Ettrichové.

Návštěvníci také mohou využít odbornosti vystavovatelů a konzultovat s nimi problematiku a nejvhodnější pěstitelské postupy pro své rostliny. Poradna bude v provozu po celou dobu konání výstavy.

Vstupné na výstavu orchidejí:

základní: 60 Kč
snížené: 30 Kč
rodinné: 130 Kč

https://www.muzeumcb.cz/