Za neuklizený sníh hrozí výpověď

Kvůli nesplněným lhůtám, ve kterých měl být z městských silnic a chodníků uklizen sníh, hrozí společnosti A.S. A. České Budějovice, s.r.o., výpověď Smlouvy o provádění letní a zimní údržby místních komunikací na území statutárního města České Budějovice.

„V pátek 18. ledna společnost obdržela naši písemnou výtku, že zcela evidentně neplní schválený plán zimní údržby. Ten například pro chodníky stanoví lhůtu nejvýše dvou dnů, během kterých by měly být schůdné v podstatě všechny chodníky ve městě. Nemluvě o některých zastávkách MHD, které nebyly uklizeny ani v pátek odpoledne,“ konstatoval primátor Juraj Thoma.

„Požádal jsem proto pana náměstka Kamila Caltu, který má komunikaci se společností A.S. A. České Budějovice, s.r.o., na starost, aby jí za nedokončení smluvních činností byla vyměřena finanční pokuta. Ta sice nic nezmění na nezvládnutém úklidu a komplikacích, jež pocítili všichni občané a návštěvníci našeho města, ale pro firmu by to mělo být důrazné varování. Radě města na nejbližším zasedání navrhnu, abychom smlouvu s touto společností vypověděli,“ dodává primátor Thoma s tím, že je určitě na místě poděkovat každému, kdo dobrovolně pomohl a uklidil sníh z městských chodníků.